Година спілкування « На Чорнобиль журавлі летіли ..."

26.04.2017 14:01

26 квітня 2017 року 

Чорних дат у людства є немало,
Кожна з них - це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало,
Вибух на Чорнобильській АЕС.

Чорнобиль... Гірка сторінка історії нашої держави, адже в ній місто дасть ім’я одній з найбільших техногенних катастроф людства.Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.

Саме цій темі учні 4 класу присвятили годину спілкування «На Чорнобиль журавлі летіли...», адже 26 квітня 1986 року почався відлік чорнобильської катастрофи, яка вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди.

Коли всі стали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської АЕС несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Першими в бій з бідою пішли 28 пожежних Чорнобиля. Вони першими прийняли найжорстокіший удар на четвертому блоці станції... Сьогодні їх називають «шеренгою №1...». Ніхто з цієї шеренги не здригнувся, не відступив перед лицем неймовірної катастрофи.

Але все ж таки світ урятовано.Давайте вшановувати їхню пам’ять, адже вони, ліквідатори, не зганьбили народ, а були гідними його. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...

 Картинки по запросу на чорнобиль журавлі летіли

Довідка

  26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
  Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.
  Збудована в 1976 році, Чорнобильська АЕС, розташована за 100 кілометрів на північ від Києва; вона мала чотири реактора, кожний з яких був здатен виробляти до тисячі мегават електроенергії.
  Лише через три тижні при допомозі 4 тисяч тон піску, бору, свинця і глини вдалось ізолювати реактор, що продовжував випромінювати радіацію, і запобігти подальшому забрудненню грунту. З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей. Із-за традиційної в СРСР секретності від громадян приховувалась інформація про дійсні масштаби катастофи і в найбільш постраждалих областях України, Білорусії та Росії в перші дні після аварії не здійснювались жодні заходи по захисту населення від радіації.
  Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним "саркофагом", збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

 

Назад